INSTYTUT NAUK O ZDROWIU

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

"Wpływ odżywiania na jakość życia Polaków"

Informujemy, że ukazała się monografia autorstwa pracowników Instytutu Nauk o Zdrowiu
dr hab. Katarzyny Antosik, dr hab. Anny Charuta, dr hab. Elżbiety Krzęcio-Nieczyporuk,
dr hab. n.med.Kryspina Mitury, dr Katarzyny Kieczki-Radzikowskiej, mgr Doroty Wyrzykowskiej,
mgr Justyny Olszewskiej pod redakcją naukową dr hab. n. med. Jakuba Radziszewskiego pod tytułem" Wpływ odżywiania na jakość życia Polaków".
Książke można nabyć w siedzibie wydawnictwa jak również w księgarni internetowej pod adresem:

Monografia pod redakcją naukową dr hab. Jakuba Radziszewskiego wraz z siedmioma autorami z Instytutu Nauk o Zdrowiu

Informujemy, że Minister Edukacji i Nauki udzielił naszej Uczelni pozwolenia na utworzenie studiów drugiego stopnia o profilu praktycznym na kierunku "pielęgniarstwo".
Studia magisterskie trwają dwa lata i można je podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Zapraszamy do rekrutacji!

zdjęcie przedstawia pielęgniarkę, a w tle zdjęcia widoczni są pracownicy medyczni

tytulowe

Koło Naukowe Dietetyków wraz z opiekunem dr Katarzyną Kowalcze zorganizowało i przeprowadziło 6 czerwca br. Turniej Wiedzy o Żywności i Żywieniu, który był objęty patronatem Oddziału Siedleckiego Polskiego Towarzystwa Higienicznego.
W Turnieju udział wzięło blisko trzydziestu studentów dietetyki, gastronomii i pielęgniarstwa. Uczestnicy zmierzyli się w czasie godzinnego testu z pięćdziesięcioma pytaniami z szerokiego zakresu wiedzy o różnych produktach spożywczych, między innymi o ich wartości odżywczej, walorach prozdrowotnych, możliwościach wykorzystania w dietetyce i gastronomii. Gratulujemy wszystkim uczestnikom Turnieju, każda z osób otrzymała pamiątkowy certyfikat, a zwycięzcy także nagrody książkowe, które z pewnością pozwolą pogłębić wiedzę żywieniową.
Laureatami I Turnieju Wiedzy o Żywności i Żywieniu zostały studentki:

• Pani Karolina Łubik - I Miejsce
  • Pani Karolina Durka - II Miejsce
  • Pani Oliwia Nowak - III Miejsce

Gratulujemy!
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii, a w nowym roku akademickim do wzięcia udziału w kolejnej edycji Turnieju.

tytulowe

Prognozy demograficzne pokazują, że ludność Polski się starzeje. Przybywa osób w wieku podeszłym, które mogą wymagać naszego wsparcia. W dniu 25 kwietnia 2019 r. w siedzibie Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych Regionu Siedleckiego odbyły się warsztaty prowadzone przez Fundację Zaczyn pt. "Zrozumieć starość".

Uczestnicy, studentki  kierunku pielęgniarstwo, aby doświadczyć ograniczeń fizycznych z jakimi na co dzień borykają się seniorzy, zakładały kombinezon geriatryczny. Animatorzy Fundacji Zaczyn dodatkowo zakładali uczestnikom specjalne  obciążniki na tułów, kończyny górne i dolne, słuchawki na uszy tłumiące dźwięki, okulary symulujące dysfunkcje narządu wzroku. Za sprawą symulatora starości, niczym w powieści "Wehikuł czasu" studentki zmieniały się w osoby 70, 80 letnie. Nasze "seniorki" miały również do wykonania określone zadania: zejście i wejście po schodach, wypełnienie formularza pocztowego, odliczenie określonej kwoty z drobnych monet, zawiązanie buta, przeczytanie artykułu z gazety. Z pozoru proste czynności okazały się bardzo uciążliwe, a wręcz czasami niewykonalne.