INSTYTUT NAUK O ZDROWIU

Aktualności

szkolenie dla studentów pt. Wykorzystanie elementów medycyny taktycznej w przedszpitalnej pomocy medycznej w przypadku urazów związanych z działaniami militarnym

W dniach 3 i 4 kwietnia 2024 r. studenci kierunków: lekarskiego, pielęgniarstwa, dietetyki i kosmetologii oraz nauczyciele akademiccy wzięli udział w szkoleniu pn. "Wykorzystanie elementów medycyny taktycznej w przedszpitalnej pomocy medycznej w przypadku urazów związanych z działaniami militarnymi". Szkolenie poprowadzili instruktorzy z Laboratorium Symulacji Medycznych, posiadający kwalifikacje z zakresu ratownictwa taktycznego: mgr Maciej Tobiasz, mgr Maciej Żegota, mgr Adrian Brzóska. Uczestnicy warsztatów zdobyli praktyczne umiejętności oraz wiedzę z zakresu m.in.: medycyny pola walki, postępowania w krwawieniach kończyn, torsu, postępowania w obrażeniach klatki piersiowej, uzyskiwania dostępów doszpikowych i wiele innych.

Zapraszamy na wykład otwarty "Zrozumieć autyzm. Komunikacja z osobami ze spektrum autyzmu", który wygłosi mgr Anna Chwałek - prezes stowarzyszenia "Wspólny Świat". Spotkanie odbędzie się 18 grudnia 2023 r. w auli im. J. Skolasińskiego, przy ul. Prusa 14.

Zaproszenie na wykład otwarty "Zrozumieć autyzm. Komunikacja z osobami ze spektrum autyzmu", który wygłosi mgr Anna Chwałek - prezes Stowarzyszenia "Wspólny Świat". Spotkanieodbędzie się 18 grudnia 2023 w auli im. J. Skolasińskiego, przy ul. Prusa 14.