INSTYTUT NAUK O ZDROWIU

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

15 grudnia 2017 r. grupa studentów 3 roku Turystyki i rekreacji, z prowadzącą zajęcia z Hotelarstwa dr  Joanną Omieciuch, uczestniczyła w zajęciach warsztatowych z tegoż przedmiotu. Przed udaniem się do dwóch wybranych obiektów noclegowych, tydzień wcześniej odbyły się zajęcia teoretyczne, na których studenci zapoznali się z częściami składowymi współczesnych hoteli. Dużo wcześniej dwójka studentów – dzięki swoim osobistym kontaktom – zapewniła możliwość przeprowadzenia warsztatowych spotkań.

Wczesnym popołudniem wspólnie – busem jednego ze studentów – ruszyliśmy do pierwszego obiektu noclegowego w Mościbrodach. Po Dworze w Mościbrodach – obiekcie turystyki wiejskiej, z pokojami gościnnymi – i jego otoczeniu profesjonalnie oprowadziła nas jego właścicielka. Ciekawie  opowiadając o zawiłych losach dworu, który od wielu lat wspaniale się rozwija, w tym kulinarnie, gdzie króluje karp – pokazała wiele miejsc. Mogliśmy zobaczyć nie tylko miejsca dostępne gościom, ale i zaplecze obiektu. Hasło Zajazdu, które widnieje na stronie internetowej tegoż obiektu, głosi: „Brama na wciąż otwarta przechodniom ogłasza, że gościna i wszystkich w gości zaprasza.”  I rzeczywiście zostaliśmy bardzo gościnnie przyjęci, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Pani Małgorzata zaproponowała też studentom możliwość odbycia praktyk i zatrudnienia w swoim obiekcie.

Drugie spotkanie warsztatowe zostało przeprowadzone przez pracownika nowo otwartego obiektu hotelowego w Siedlcach. Zwiedzanie hotelu Ibis Styles, funkcjonującego od 2016 r., choć w zupełnie odmiennej aranżacji, też było dla całej naszej grupy inspirujące. Zostaliśmy kompetentnie oprowadzeni po obiekcie i jego wybranych pokojach, a także mogliśmy zapoznać się z najnowocześniejszymi zabezpieczeniami zainstalowanymi w hotelu, dającymi gościom komfort bezpieczeństwa. Również tutaj studenci otrzymali propozycje stażów i pracy.  Jesteśmy wdzięczni wszystkim za poświęcony czas i za możliwość poznania obiektów noclegowych w Siedlcach i w Mościbrodach.